sobota, 9 lipca 2016

Umowa zawsze jest najważniejsza

Firmy przeprowadzkowe to w wielu przypadkach absolutna konieczność, a w innych co najmniej bardzo wygodne rozwiązanie. Nie jest raczej dla nikogo już dzisiaj żadna tajemnicą, że korzystanie z nich to znakomity pomysł. Trzeba jednak bardzo mocno zwracać uwagę na umowę, jaką podpisuje się z takimi firmami, ponieważ nie każda z nich jest w pełni profesjonalna, a nawet te profesjonalne mogą w taki sposób kształtować swoją usługę, że będziemy potem mocno zdziwieni. 

Chodzi głównie o to, że usługa transportowa, jaką de facto jest usługa przeprowadzki, to samo przewiezienie rzeczy, ale także ich odpowiednie zabezpieczenie i wzięcie odpowiedzialności za wszystkie przewożone towary. Może się okazać, że firma nie przewozi określonych delikatnych towarów i jeśli zdecydujemy się umieścić w miejscu odbioru rzeczy do przewiezienia takie towary, firma nie weźmie odpowiedzialności za ich stan techniczny w miejscu docelowym. To tylko jeden z przykładów takiej klauzuli, a podobnych elementów w umowach może być cała masa.

Na szczęście, nawet jeśli nie zawrzemy pisemnej umowy z firmę przeprowadzkowa - co nie jest rzadkości i umówmy się nam pozwala uzyskać nieco niższe stawki a firmie przeprowadzkowej  nieco więcej zarobić. To w grę wchodzą przepisy cywilne, a co za tym idzie i zwyczajne ubezpieczenie człowieka. Każdy z nas posiada jakaś polisę która zabezpiecza go na wypadek zniszczenia czegoś. W tym przypadku i pracownicy firmy przeprowadzkowej. Należy pamiętać o tym że nawet jeśli coś uszkodzimy a jesteśmy ubezpieczeni nie musimy płacić za to z własnej kieszeni - zrobi to za nas ubezpieczyciel - musimy tylko pamiętać żeby dopominać się tego za co zapłaciliśmy przy zawieraniu umowy z ubezpieczycielem.